Bár ma a figyelem sajnos Indiára kell, hogy irányuljon, érdemes odafigyelni arra is, ami Kongóban történt: a lázadó CNDP (Nkunda tábornok csapatai) támadásba lendült Ishasha határvárosban, ahol a ruandai hutu lázadó csoport, az FDLR fegyveresei uralják a terepet. A támadás miatt 3000 ember menekült át a szomszédos Ugandába, a határ túloldalán ugandai katonák vonultak fel. A kormányerők eddig nem keveredtek bele a harcba. Közben két tömegsírt találtak Kivuban, ahol 2000 holttestet sejtenek, de ezek nem a mostani harcokhoz köthetőek. Emellett ismét a kongói kormánycsapatok fosztogatásairól is szólnak a hírek.
Szomáliában sikerült megegyezésre jutni a kormányzat és a mérsékelt iszlamista ellenzék (ARS) képviselőinek a hatalommegosztással kapcsolatban. Az eddig 275 képviselőből álló átmeneti parlamenthez az ARS 200 jelöltje, valamint 75 "civil" csatlakozik majd, és új elnököt is választanak majd. Emellett alkotmánymódosítás is várható. Bár a szélsőséges Al-Shabaab nem tartozik az ARS esernyője alá, a két szervezet között van kapcsolat, és könnyen lehet, hogy a hatalommegosztás visszafoghatja az erőszakot.
Szudán valóban bombázta Darfúrt a múlt hét során, legalábbis az ENSZ vizsgálatai szerint. Ez is aláhúzhatja, amit sokan sejtenek: a békefolyamat csak álca.
Zimbabwe egyre közelebb az összeomláshoz: hatalmi vákuum, erőszak és járványok sújtják a lakosságot. Botswana közben az ország határainak lezárását ajánlotta térség országainak, hogy Mugabe elnök végleg megbukjon.
Az UNICEF arra figyelmeztetett, hogy az elmúlt hónapban egyre intenzívebbek a villongások a Közép-Afrikai Köztársaságban (CAR), különösen szomorú a gyermekkatonák szerepe.