Szomáliában folytatódik az etióp csapatok kivonulása, ezúttal Balanbal városát adták fel. A következő napok, órák megmutatják majd, kinél van a valódi erő az érdekcsoportok közül. Nem különösen jó jel, hogy Mogadishuban az iszlamisták vették át 3 elhagyott ellenőrzőpont felett az uralmat. Ezek az iszlamisták azonban a mérsékelt, ARS frakcióhoz tartoznak, akik már kiegyeztek a központi kormányzattal és részt kérnek a hatalomból.
Nigéria déli részén fegyveresek felrobbantották az Agip cég egyik olajvezetékét Delta államban. Könnyen lehet azonban, hogy ez mindössze helyi fiatalok "csínytevése", nem pedig terrorakció, legalábbis a lázadó MEND csoport tájékoztatása alapján ez a helyzet. Ennél sokkal nagyobb problémát jelenthet, hogy a tavaly véres harcokat látó Jos városában ismét 26 embert tartóztattak le a növekvő feszültségek miatt. Az utcán újra katonai járőrök vannak, akik igyekeznek megakadályozni az etnikai villongások kiújulását.
Ghanában bejelentették, hogy az ellenzék jelöltje nyerte a választásokat, szűk előnnyel. Úgy tűnik, sikeres lehet a békés hatalomátvétel, ami nagy pillanat az ország, sőt Afrika egészének történetében.
Zimbabwéban Mugabe elnököt a kényszer arra vitte, hogy a hírek szerint egységkormány létrehozásán gondolkozik. az elnök máris kirúgott 12 minisztert, az ellenzék vezetője azonban jelezte: csak akkor hajlandó a koalícióra, ha ő maga lehet a miniszterelnök.
Bár az új guineai elnök, Mousa Dadis Camara életrajza tisztának tűnik, nem mondható el ez a junta minden tagjáról: egyik vezetőjüket kínzással vádolják. Meglátjuk, mennyire hajlíthatatlan az elnök keze, ha saját szövetségeseiről van szó.