A szomáliai kormány ENSZ-békefenntartók kiküldését kérte országukba, ami a pillanatnyilag 3400 fős AU-missziót (AMISOM) válthatná. Emellett az országra 17 éve érvényes fegyverembargó feloldását is kérték, hogy felszerelhesség az újjáalakult hadsereget (Joint Security Force, JSF). A JSF az iszlamista ICU milíciák és a kormányzati hadsereg maradványainak összeolvasztásából jött össze. A kérések sorsa egy április 22-én esedékes brüsszeli konferencián dőlhet el. A kormány kijelentései azonban belföldön már most is ellenállásba ütköztek egyes iszlamista vezetők részéről.
Beiktatták Madagaszkár új elnökét, a puccsal hatalomra került Andry Rajoelinát. A fejlemény gyakorlatilag alkotmányellenes, Rajoelina ugyanis csak 33 éves az előírt 40-nel szemben. Ráadásul sem az afrikai országok, sem a nyugat nem ismeri el az új elnök legitimitását. Az új kormány nagyon gyorsan nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.
Az ugandai határnál fekvő dél-szudáni Nimule városában lázongó SPLA-katonák (ez Dél-Szudán autonóm hadserege) okoznak bajt: a pénzt követelő fegyveresek lezárták az Ugandába vezető utat: autók és emberek százai most a csoport túszaivá váltak. Az SPLA által a helyszínre küldött ezredest elkergették, a helyiek pénzét nem fogadták el, fosztogatnak és erőszakoskodnak. A krízist Dél-Szudán kormányzatának kell majd megoldania, akiknek ez pont most, amikor a világ szeme Szudánra irányul, ez nagyon nem hiányzott.
A nigériai olajipari munkások két fő szakszervezete (NUPENG, PENGASSAN) három napos sztrájkot hirdetett meg szerdára. Az ok a munkások rossz biztosítása, az őket ért támadások megnövekedett száma, amit a hadsereg képtelennek tűnik kivédeni. A sztrájk újabb csapást jelenthet Nigéria egyébként is küszködő olajiparára.
A guineai junta, vezetője, Dadis Camara igazi tévésztár lett országában: este 9kor kel, és utána élő adásban vegzálja politikai ellenfeleit főhadiszálásán. A "Dadis Show" az elmondások szerint egyedülálló és lebilincselő élmény, érdemes róla elolvasni ezt a ma megjelent cikket.