Újabb olajvezetéket robbantottak fel a nigériai MEND lázadók. Ezúttal az Agip egyik csövét vették célba, a Bayelsa állambeli Nembe Creek környékén. Az akció az olasz cég kitermelését jelentősen visszavetheti olaj és földgáz tekintetében is. Talán a gerillák ugyanazon csapata támadta meg a környékbeli Ubieku falut is, ott két katona eltűnt, a helyiek pedig menekülni kényszerültek. A MEND azt is állítja, hogy robbanószerek segítségével tönkretette a katonaság egyik hajóját és lefegyverezte a rajta lévő 7 katonát, ez utóbbit a hadsereg persze tagadja. Közben bonyolódik a tegnap lefoglalt, fegyverekkel teli repülő ügye: úgy tűnik, az Ukrajnából induló szállítmány a lázadókhoz tartott, méghozzá Egyenlítői Guinea érintésével.
Az utóbbi három nap harcaiban 32 ember halt meg Kongó Kivu tartományában. A küzdelem szerdán kezdődött, amikor a hutu FDLR lázadók egy csoportja lerohanta Nyabiondo városában lévő helyőrséget. Az ENSZ-erők által is támogatott katonáknak pénteken sikerült kiszorítani a gerillákat a településről egy ellentámadásban, a lázadók közül 27-en estek el.
Miközben a tegnapi beledweynei robbantás halálos áldozatainak száma immár 35-re tehető, az esetnek nem várt hatása lehet a szomáliai iszlamista csoportok közti belső dinamikára. Aweys sejk, a Hizbul Islam vezetője ugyanis elítélte a támadást, amit a velük szövetséges Al-Shabaab csoport követett el, és azt mondta, az "ellenség" követte el ezt a támadást. Aweysről a napokban röppent fel a hír, hogy kész tárgyalni korábbi szövetségesével, Sharif Ahmed elnökkel. A Hizbul Islam a kormány oldalára való átállása pedig eldönthetné a polgárháború sorsát. Ebből azonban a terepen még nem látszik semmi, a nap során ugyanis Mogadishu Yaqshid, Karan és Shibis körzeteiben összecsaptak egymással az Al-Shabaab által támogatott Hizbul-milíciák és a kormányerők. A sajtó 4 halottról és 10 sebesültről tud, a halottak közt van Mohamed Husein Addow parlamenti képviselő is.
Ismét megbicsaklottak a szudáni kormányzat és a darfúri JEM-lázadók közti, a katari Dohában február óta zajló béketárgyalások. Az ok ezúttal a kormány fogságában lévő lázadók sorsa körüli kompromisszumképtelenség, a JEM a halálra ítéltek tucatjainak szabadon bocsájtását szeretné. A tárgyalások talán 2 hónap múlva folytatódhatnak.