A Szomáliában állomásozó AU-békefenntartók, az AMISOM mandátumának kiterjesztésért lobbizik az ország szorult helyzetben lévő elnöke. Sharif Ahmed sejk Líbiába és Etiópiába látogatott, a fő téma a 4200 fős kontingens 8000 emberre való megnövelése, valamint az erőszak alkalmazásának megengedése volt az AU-katonák számára. Az AU-közgyűlésen kemény vita zajlott a misszió sorsáról, melynek katonái per pillanat az elnök védelmét és a kikötők és repterek biztosítását látják el a fővárosban, Mogadishuban. A fővárosban teljes a káosz: a május óta felélénkült harcok elől eddig 207.000 ember menekült el.
Fél évre katonai irányítás alá helyezte az északi Mara régió két körzetét a tanzániai kormány. A Tarime és Rorya körzetekben a Lou és Kurya törzsek feszültek egymásnak az elmúlt fél évben, az elmúlt két hétben tovább durvuló harcokban 30 ember halt meg és több száznak kellett elmenekülnie. A tanzániai ellenzék élesen szembeszállt a döntéssel, megkérdőjelezve annak hatékonyságát és a krízis további fokozódását prognosztizálva.
Összefoglaló eredményt közöltek a nigériai gerillák olajcégek elleni támadásainak eredményeiről a nigériai lapok. Számításuk szerint az elmúlt 2 hónapban 12 létesítményt kellett lecsukni miattuk, a kimaradás pedig per pillanat mintegy napi 589.000 barrel olaj. Ez jelentős csapás a kormány költségvetésére, és jól mutatja, mennyire sebezhető az ország ezen a fronton.