Egy évvel meghosszabbította az AU a közös darfúri AU-ENSZ békefenntartó misszió (UNAMID) mandátumát, és ugyanerre a lépésre kérte partnerét is. Az AU sikernek nevezte a misszió tevékenységét, és reményét fejezte ki, hogy az év végéig sikerül elérni annak tervezett létszámát - 26.000 katonát és rendőrt az eddigi 17.000 helyett. Darfúrban most egész más jellegű probléma viszi a prímet, mint a vérontás idején - Csád és Szudán vitatkozik egymással, miután az előbbi megsértette az utóbbi légterét, lázadókat bombázva. Szudán most az ENSZ elé vitte az ügyet, Csád viszont azzal védekezik: sem szudáni katonákat, sem civileket nem ért veszteség, csak ott bújkáló csádi lázadókat.
Veszélybe került a tűzszünet a nigériai kormány és a MEND lázadó szervezet között, mivel ez utóbbi azt követeli, a tűzszünet 60 napja alatt ne javítsák ki az eddig felrobbantott olajvezetékeket és létesítményeket. Az abszurd kérés oka nyilván az, hogy az olajkitermelés ne tudjon magához térni a támadások okozta sokkból, és ezáltal ne romoljanak a mozgalom pozíciói. Kérdéses, hogy egy ilyen ultimátumot el lehet-e fogadni, a MEND mindenesetre jelezte: javítások esetén visszatérnek a tett helyére, és újra felrobbantják azt.
Spanyol segítséget kaphat Mali az iszlamista lázadók elleni harcban. Malinak az Al-Qaeda észak-afrikai szárnyával (AQIM) gyűlt meg a baja: a spanyol kormányzat most terrorellenes összefogásról beszél a két ország közt.