A Moussa Camara kapitány által vezetett puccsista csapatok bevonultak Guinea fővárosába, Conakryba, és ott katonai parádét tartottak. Camara bejelentette: 2010 decemberéig, azaz két évig kívánnak kormányozni, utána pedig tiszta választásokat szeretnének tartani. A közhangulat megosztott, bár Conakry utcáin több ezer ember ünnepelte a Conté-kormányzat bukását. A miniszterelnök és a parlament vezetője kitartanak az mellett, hogy a lázadók csak a hadsereg töredéke felett rendelkeznek, és hogy bukásra vannak ítélve - a fővárosi parádé azonban nem erre utal. Camara egy 32 tagú katonai junta, a CNDD vezetője, két nappal ezelőttig a hadsereg üzemanyag-utánpótlását igazgatta - ma már elnöknek nevezhette magát. A CNDD most kijárási tilalmat rendelt el és miniszterelnök kinevezésére készül.
Úgy tűnik, a külföldi nyomás hatására az Nur Adde (ex)miniszterelnök vezette frakció diadalmaskodhat a belviszálytól sújtott Szomáliában. A mai nap során lemondott az utódjaként beiktatott és azóta is vitatott legitimitású Mohamed Guled "Gamadheere" miniszterelnök, sőt, Ahmed Yusuf elnök is a lemondását fontolgatja: a hírek szerint már meg is írta a nyilatkozatát, amit vasárnapra időzít. A harcok persze ma sem álltak le: Baidoában 3 rendőr halt meg egy aknatámadásban, Mogadishuban pedig ugyanannyi civil sebesült meg a harcok kereszttüzében.
Desmond Tutu, Nobel-békedíjas egykori püspök Mugabe zimbabwei elnök elmozdítását szorgalmazza. Ehhez akár a fegyveres beavatkozás fenyegetését is eszközként játszaná meg.
A nigériai hadsereg betiltotta katonáinak a szirénák és az ostorok használatát és viseletét: az intézkedések a banditizmus és a túlkapások elleni harcot szolgálják.