Intenzív politikai csaták dúlnak Szomáliában. Dzsibutiban a szinte minden területét elvesztett központi kormányzat egyesítette erőit az egykori iszlamista ICU mérsékelt részéből álló ARS/Djibouti mozgalommal, és február 2-án elnököt választanak, könnyen lehet, hogy magát az ARSot vezető Ahmed Sharif sejket. A sejk azt kérte az iszlamistáktól, legyen vége végre, hiszen az etiópok katonák a nap során elhagyták az országot. Ezt azonban a szakadár ARS/Asmara frakción kívül a tegnapelőtt a kormány székhelyére, Baidoába bevonuló Al-Shabaab radikálisai is elutasítják. A szervezetet vezető Abu Mansur tegnap beszédében visszautasította a dzsibuti tárgyalásokat. Nem az iszlamisták jelentik az egyetlen gondot: a szakadár Szomáliföld teljes mértékben, az autonómiát követelő Puntland részben elutasító a folyamattal szemben, képviselői nincsenek jelen Djiboutiban, ezzel veszélyeztetve a tárgyalások legitimitását.
A ruandai-kongói csapatok Ugandába szorították be a Kongóban tevékenykedő, lázadó FDLR maradványait, mintegy 200 embert. Az ugandai hadsereg jelezte, megsemmisítik ezt a csoportot. A több tucatnyi halott mellett több száz fegyveres adta meg magát, köztük helyi Mai Mai törzsi milicisták is. Az ENSZ közben immár hivatalosan is áldását adta az akcióra, a MONUC békefenntartók megfigyelői csatlakoztak a ruandai-kongói főhadiszálláshoz. Gond van azonban kongói a kormányzat friss szövetségeseivel, a Ntaganda tábornok féle szakadár CNDP csapatokkal, akik nem tették le az esküt a ma tervezett ceremónián. A tuszi milicisták integrációja a múltban is gondot okozott már, és most sem tűnik egyszerű körnek.
Súlyosra fordultak a tüntetések Madagaszkáron, miután az ország fővárosában, Antananarivóban a rendőrség a levegőbe lőtt, hogy feloszlassa az immár negyedik napja tüntető tömeget. A főváros polgármestere által felhergelt tömeg a kormány távozását követeli, megfigyelők figyelmeztettek: a helyzet könnyen még rosszabbra fordulhat.
Folytatódtak a harcok Darfúrban, a térség központja, El Fasher környékén. A szudáni kormánycsapatok bombázok bevetésével igyekeznek biztonsági sávot létrehozni a város körül. Az ENSZ a bombázások beszűntetését követeli.