Néhány perce iszlamista elnöke van Szomáliának, miután a Dzsibutiban összeült kibővített parlament Nur Adde miniszterelnök visszalépése után 293:126 arányban Sheik Ahmed Sheik Sharik mellé tette le a voksát. Az utolsó ellenfél Siad Barré egykori diktátor fia, Masalah Mohamed Siad volt. Ahmed a mérsékelt ARS szövetség vezetője, egykoron az iszlamista ICU ügyvezetője volt. Legitimitását az adja, hogy mind a mérséklet iszlamisták, mind a szekuláris hadurak számára elfogatható jelölt, és talán a nemzetközi közösség számára is szalonképes lehet. Egyes csoportok, leginkább az Al-Shabaab, valamint az ARS szakadár asmarai frakciója valószínűleg nem fogják elfogadni Ahmed fennhatóságát, mint ahogy a leszakadó északnyugati Szomáliföld sem, és elképzelhető, hogy az északkeleti Puntland is hasonlóan dönt. Ahmed fő feladata a nemzeti megbékélés elérése lenne; pozitív jel hogy az etióp csapatok kivonulása után megkezdődött a lakosok visszatérése a rommá lőtt Mogadishuba.
Úgy tűnik, sikerülhet egységkormányt létrehozni Zimbabwében, legábbis Morgan Tsvangirai ellenzéki vezető arról nyilatkozott, pártja megegyezett Mugabe elnökkel a hatalommegosztásról. A nyugat azonban meglehetősen szkeptikus, és több nyilatkozat is a hiszem-ha-látom elvét fogalmazta meg. Az egyezség megkötését a dél-afrikai fejlesztési közösség (SADC) és Thabo Mbeki dél-afrikai elnök hozta tető alá.
Nigériában robbanásközeli a hangulat, miután a déli lázadó MEND szervezet visszamondta a 4 hónapja kitartó tűzszünetet, és új, "Obama hurrikán" nevű hadműveletre készül. A konfliktus oka a katonaság és a MEND egyik szövetségese közt kitört tűzharc. Az "olajháború" néven ismert, elhúzódó konfliktus miatt Nigéria olajkitermelése nagy károkat szenvedett, és Angola megelőzte az országot az afrikai olajkitermelők listáján.