Három külföldi és két helyi segélymunkást raboltak el fegyveresek Darfúrban; az Orvosok Határok Nélkül (MSF) dolgozóiért váltságdíjat követelnek. A darfúri lázadók szerint a dologban a térségben lévő arab milíciák keze van; Szudán közölte, dolgozni fognak a túszok kiszabadításán. Mint ismeretes, Szudán 13 segélyszervezetet utasított ki az országból, miután a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) háborús bűnök miatt vádat emelt Omar Beshir elnök ellen. Könnyen lehet, hogy ez az incidens egy újabb figyelmeztetés a nemzetközi közvélemény számára. Közben arab és ázsiai segélyszervezetek igyekeznek átvenni a kiutasítottak helyét, és talán engedik is őket. Szudánhoz kapcsolódó hír, hogy a vitatott Abiyei városából kivonult mind az északi (SAF), mind a déli hadsereg (SPLA), átadva a helyüket a közös csapatoknak (JIU). Abiyei múlt éven fegyveres harcok színhelye volt, a várost Dél-Szudán szeretné az autonóm régió részeként tudni, Khartoum azonban erről hallani sem akar.
Meghalt egy rendőr Algériában, miután két fegyveres tüzet nyitott rá és társaira, amikor le akarták tartóztatni őket a keleti Barika városában. A gépfegyverekkel felfegyverzett, iszlamistának gondolt támadók ezek után elmenekültek. A hadsereg szerdán 3 iszlamistát ölt meg Tizi Ozou környékén egy tűzharcban; a környéken több véres incidens is történt a napokban.
Három hónappal meghosszabbították a szomáliai AU-misszió (AMISOM) mandátumát az illetékesek. A 3750 főt számláló, ugandai-burundi-i kontingenset az AU reményei szerint majd egy nemzetközi misszió válthatja. Az AMISOM egyébként ma is összecsapott Mogadishu déli részén az iszlamista lázadókkal, egy fegyveres meghalt. Közben a városban először ült össze az új szomáliai parlament. Bay régióból pedig arról érkezett hír, hogy az Al-Shabaab iszlamista szervezet úttorlaszokat bontott el és banditákat ugrasztott szét Dinsoor környékén. Az iszlamisták év eleje birtokolják ezt a régiót.
Szabadult Roy Bennett: Morgan Tsangvirai zimbabwei miniszterelnök segédjét terrorizmussal vádolták egy koncepciósnak tűnő perben. Bennett ügye az ellenzék és Mugabe elnök közötti kiegyezés próbájának számított, és úgy tűnik, a dolog a jó irányba mozdult el.
Átszervezik az olajháborút vivó dél-nigériai hadsereg vezetését: az eddig két részből összetevődő Joint Task Force (JTF) közös parancsnokság alá kerül. A hadsereg azt reméli, a jobb koordináció segítheti a fegyveresek elleni effektívebb fellépést.