Megöltek egy szudáni segélymunkást Darfúrban. A férfi egy kanadai szervezetnek dolgozott, halála oka egy szerencsétlenül alakult rablótámadás lehet. Mindenesetre gyanús az időzítés most, amikor Beshir elnök a nemzetközi közösséggel vív az ellene kiadott elfogatóparancs miatt.
Nigériában elmarad az olajipari dolgozók sztrájkja, miután a szakszervezetek megegyezésre jutottak a kormányzattal. Ez azért fontos hír, mert az országban a militáns elemek aktivitása miatt máris 1,78 millió barrelre esett a napi kitermelés a két évvel ezelőtti 2,6 millióról. A Shell szárazföldi telephelyeinek termelése például 300 ezer hordóra esett a korábbi millióról, a válság miatt pedig 1800 embert el is kellett bocsájtani. Közben a fővárosban, Lagosban motorcsónakos fegyveresek elraboltak egy libanoni építőmunkást, társa sikeresen elszökött. A hasonló akciók a Niger-deltában megszokottak, a főváros viszont eddig aránylag biztos helynek számított, sok külföldi olajmunkás pont ezért ide települt át.
Átfogó békeszerződést írt alá a kongói kormány a Kivu régióban tevénykedő fegyveres csoportokkal, köztük a tuszi CNDP-vel. A gomai békeszerződés fontos lépés lehet a térség rendeződése irányában. Nincs az aláírók között azonban a hutu FDRL, aminek maradványai szépen lassan szivárognak vissza a régióba. Közben a kormányzat finom kritikát kapott Ugandától, akik nehezményezik, hogy nem folytathatták hadműveletüket az LRA csoport ellen az ország területén, mégpedig a kongói belpolitikai elvárások miatt. Az ugandai nyilatkozat azonban tényleg finom, mindössze azért jelentős, mert azt mutatja, hogy úgy érzik, nem végezték el a munkát - azaz az LRA-ról még hallani fogunk (sajnos).
Szomáliában folytatódik Inda'ade hadúr és Aweys sejk párbaja a Hizbi Islam fegyveres szervezet irányításáért. A dolog kimenetele azért érdekes, mert ez a csoport az egyik fő kormányellenes erő az országban, és nem mindegy, hogy melyik frakció irányíthatja majd - Inda'ade talán mérsékeltebb ebben az esetben, a jelenlegi elnök fegyvertársa volt. Közben iszlamista városvezetést nevezett ki az Al-Shabaab Baidoa városában. A város sokáig a kormányzat erődje volt, az év elején esett el.