Mozgalmas nap a szomáliai Mogadishuban: győzelmet jelentett be a kormányzat a tegnap óta zajló harccal kapcsolatban a Makka al-Murakama utcán, amely stratégiai fekvésű: a fontos K4 kereszteződést és az elnöki palotát köti össze. Az áldozatokról nincs hír, annyit tudni, hogy a kormányzat Darawish (=dervis) nevű biztonsági csapatai visszaverték az iszlamisták támadását. Közben két támadó merényletet kísérelt meg a parlamenti képviselők által is frekventált Hotel Wehliye ellen: az álig felfegyverzett fiatalokat végül a biztonsági őrök lövései terítették le, négy további ember megsérült. Megszökött viszont elrablóitól a júliusban elhurcolt két francia katonai tanácsadó egyike. A részletek eddig ismeretlenek, ha lesz valami új, megírom.
Hosszú évek óta nem látott méretű harcok kezdődtek Szenegál Casamance régiójában, ahol 1982 óta folyik váltakozó intenzitással harc a kormányerők és az MFDC nevű szeparatista lázadók közt. A harcok a terület legnagyobb városa, Ziguinchor utcán történtek, a reptér környékén - pár nappal ezelőtt hasonló, de visszafogottabb összecsapások zajlottak le a várostól pár kilométerre délre is. Az élet a város környékén leállt, az ENSZ pedig arról beszél, hogy teljes körű és hatékony békeszerződés aláírására lenne szükség az immár 27 éve harcban álló felek között. A konfliktus alapja gyarmati: a területet 1960-ban szerezte meg a Franciaország farvizén evező Szenegál a portugáloktól (és ezáltal Guinea-Bissautól), azzal az igérettel, hogy 20 év múltán a terület önállóvá válhat. Ez nem történt meg, és ebből indult az MFDC, mely önállóságot, de minimum autonómiát követel a terület változatlanul szennyezett portugál kreolt beszélő lakosai számára.
Jót tesz a tűzszünet Nigéria olajtermelésének: a MEND-gerillák támadásainak leállása óta 1.3 millió barrelről 1.7 millióra növekedett az ország napi kitermelése. Kérdéses azonban, mi lesz majd szeptember 15 után, amikor véget ér a MEND által bejelentett szünet.
Rendőrök verték szét tiltakozó katonák egy tüntetését a dél-afrikai Pretoriában. A mintegy 1000 katona azután döntött illegális tüntetés megszervezése mellett, miután a bíróságok "nemzetbiztonsági kockázat" miatt nem engedélyezték azt legálisan. A katonák egyébként béremelést szerettek volna. Az oszlatás során többen megsérültek, köztük egy rendőr, két katonát letartóztattak.