A csádi kormányzat szerint a lázadók teljes vereségével ért véget a hétfő óta tartó harc az ország keleti, Szudánnal határos részén. A védelmi miniszter szerint az eredetileg 4000 főre becsült UFR csoport 225 halottat vesztett, és mintegy 400 pickupjából 90-et kilőttek. A miniszter hozzátette: a lázadóknak évekig tarthat, míg újjászervezik magukat veszteségeik után. Bár az ilyesféle bejelentéseket érdemes óvatosan kezelni, más források alapján is úgy tűnik, hogy a tavaly óta jelentősen megerősített hadsereg vereséget tudott mérni az UFR fegyvereseire. Idris Déby csádi elnök bejelentette: nem hisz abban, hogy az AU képes lenne békét teremteni Csád és az ellene fellépőket pénzelő Szudán között.
A határ szudáni oldalán is harcok kezdődtek, itt a Csád barátjának számító darfúri JEM lázadók harcoltak a kormánnyal lepaktált korábbi szövetségesükkel, az SLM/Minnawi frakcióval Umm Baru környékén. Minni Minnawi embereit kormánykatonák és a légierő is támogatta, a harcok kimenetele bizonytalan az azonban biztos, hogy eddig mintegy 160 embernek kellett elhagynia az észak-darfúri várost.
Lázongások törtek ki Guinea-Conakry fővárosában, miután katonaruhás fegyveres rablók kifosztottak egy üzletet. Az incidens miatt feldühödött tömeg megtámadott egy rendőrőrsöt és kocsikat zúzott szét, mire a katonaság az emberek közé lőtt, többen megsebesültek. Ez az első nyílt jele a polgári engedetlenségnek, miután katonai junta vette át az irányítást az ország felett néhány hónappal ezelőtt.
Miközben a mogadishui klánvezetők békét keresnek a város lakói számára, nyilvánossá vált a péntek harcok ára: 15 halott, legalább 50 sebesült. A Hawiye törzsbeli vezetők Ahmed sejk elnök személyében partnerre találtak, az ellenzék azonban egyenlőre nem válaszol, így könnyen lehet hogy változatlan formában zajlik majd tovább a két fél közti harc.