Komoly sikert értek el a nigériai "olajlázadók", a Shell ugyanis bejelentette, hogy beszünteti tevékénységét a Delta-régió nyugati részében (Delta és Bayelsa államok). A döntés mögött az egyre rosszabbodó biztonsági helyzet és a létesítményeiket érő támadások növekvő száma áll. A cég 2006-ban már volt hasonló helyzetben, akkor végül a fokozatos visszatelepülés mellett döntött.
Szórványos harcokról érkeztek hírek Szomália több részéből is. A fővárosban, Mogadishuban Hodan körzetben négy ember halt meg és hét megsebesült amikor iszlamista lázadók aknavetőkből nyitottak tüzet a kormánycsapatok irányába. Karan körzetben is harcok voltak, itt hatan sérültek meg. A Middle Shabelle régióban fekvő, Mahadayhoz közeli El-Baraf faluban ellenzéki Al-Shabaab és kormánybarát ICU csapatok csaptak össze, legalább öt ember meghalt. A szintén ebben a régióban fekvő Adale körzetben kláncsapatok vívtak harcot, nyolc ember meghalt, a környék lakói menekülőre fogták. A határ etióp oldalán, az ország Szomália tartományában is szomáli klánmilíciák keveredtek harcba Mustahil városában, ott 10 ember halt meg. Külön-külön is kemény incidensek, de együtt, egyidejűleg, térben elszórva az ország és a nagyobb régió teljes szétesését mutatják (nem nagy meglepetés). Hogy ne feledkezzünk meg a kalózokról sem: szabadult a belga Pompei, amely 2 hónapja állt az ország partjainál. A körülményekről keveset tudni, én váltságdíjra tippelnék.
Újabb törzsi összecsapások voltak Szudán instabil Dél-Kordofán tartományában, ahol a Nuba és Misseriya törzsbeli harcosok feszültek egymásnak. A Lagowa település környékén lezajlott harcokban hat ember halt meg. Kordofán régió észak és dél között fekszik, arab és fekete-afrikai törzsekegyaránt lakják, ami nagyban instabillá teszi. Májusban ugyanitt egy emlékezetes incidens során 244 ember halt meg egy hasonló törzsi konfliktus miatt.
Elnökválasztást tartottak Guinea-Bissauban, azonban a rossz közbiztonság és a puccstól való félelem miatt csak kevesen mertek az urnákhoz járulni. A győztes három volt elnök közül kerülhet ki (Sanhá, Yalá, Rosa), az eredményről majd beszámolunk.
Lefogta a Muszlim Testvériség négy prominens tagját az egyiptomi rendőrség. A hivatalosan betiltott, ám mégis kvázi nyíltan működő ellenzéki csoportnak a közelmúltban már mintegy 140 tagját vették őrizetbe. 2005-ben a Testvériség függetlenként jegyzett emberei szerezték meg a parlamenti mandátumok ötödét, ezzel a szervezet a legfontosabb ellenzéki csoporttá vált.