A szomáliai Mogadishuban folytatódik a tüzérségi összecsapás az elnöki palota (Villa Somalia) környékén a kormánykatonák és az őket támogató AU-békefenntartók, valamint az iszlamista lázadók között. Először ez utóbbiak zúdítottak aknatüzet az épületre a Hodan körzetben lévő bázisukról, amire a palotából tüzérségi válasz érkezett. A párbajban 5 civil meghalt, 14 pedig megsebesült a lövedékek által.
Ismét a már eddig is súlyosan érintett Shell olajvállalat egyik létesítményét támadták a nigériai MEND gerillák. A vízben létesített Forcados terminál a fegyveresek támadása után lángba borult, és a MENDnek (talán) sikerült elsüllyesztenie az azt őrző egyik katonahajót is. Szakértők szerint nem túlzás kijelenteni, hogy a három nagy (Chevron, Agip, Shell) termelésének kiütése után a Niger-delta nyugati részében per pillanat gyakorlatilag nincs olajkitermelés.
Törzsi összecsapások rázták meg Kenya Kuria East körzetét, ahol két klán a körzeti székhely elhelyezéséért harcol. Az elmúlt két hónapban eddig 20 ember halt meg, 1000 házat pedig felégettek a jelenlegi székhelyt, Kegongát megtartani akaró Nyabasi, és az azt Getongoromába áthelyezni akaró Bairege harcosok. A kormányzat most az indulatok csökkentése miatt kirúgta a körzeti adminisztrátort, de kérdés hogy leendő utódjának mennyire sikerül lehiggasztani a feleket.
A nagykoalíció elhagyásával fenyeget az egykori zimbabwei ellenzéki párt, az MDC. Tsangvirai miniszterelnök embereinek az a fő panasza, hogy Mugabe elnök önkényesen és a hatalommegosztást megszegő módon nevez ki embereket fontos posztokra, valamint hogy az ellenzék embereit folyamatosan zaklatják a hatóságok. Az MDC a figyelemfelkeltés céljából bojkottálni fogja a kabinet következő ülését, és ha Mugabe képtelen a kompromisszumra, kiszállhatnak a négy hónapja kötött megegyezésből - az potenciálisan visszataszíthatná a krízis utáni felkapaszkodás első jeleit mutató országot.