Zimbabwe valóban összeomlik: miközben a viaskodó politikai elit alkotmánymódosításokról tárgyal, az árak napi 100%-kal emelkednek, az infláció 231 millió (!) százalék, a munkanélküliség 90%, a kolerajárványban eddig 412-en haltak meg. Mugabe elnök azonban ragaszkodik a hatalomhoz, maximum megosztani hajlandó azt. Közben ráadásképpen katonák egy csoportja kifosztott egy hararei bankot, és a helyzet a pénzszűke miatt lázadásközeli.
Nigéria középső részén, Jos városban harcok törtek ki az önkormányzati választások nyomán a keresztény és muszlim lakosok között, legalább huszan meghaltak, templomokat és mecseteket gyújtottak fel. A kormány kijárási tilalmat rendelt el, és az elnök az utcára küldte a katonaságot. Emellett tegnap elraboltak egy brit olajmunkást Port Harcourtban, az ország déli részén.
Szomáliában folytatódik az etióp csapatok kivonulása, aminek az év végéig le is kéne zárulnia. A kormány székhelyén, Baidoában egy robbantásban öten haltak meg, ebből 4 civil. A kenyai hatóságok letartóztattak 50 szomáliából menekülő nőt és gyereket, akik átlépték a határt - ezzel megsértve a nemzetközi törvényeket. Kenya csapatokat vont össze a szomáli határon, és a térségből mintegy 9000 lakos menekült el - könnyen elképzelhető, hogy beavatkoznak a háborúba délen. Ami a puntlandi kalózokat illeti: eltérítettek egy libériai zászló alatt hajózó tankert (Biscaglia), elengedték viszont a görög Centaurit, nyilván nem ingyen.
Kongóban a lázadók Ishasha környékén két határátkelőhelyet foglaltak el a nap folyamán az ugandai határon, a térségben folyamatos a menekültek mozgása, Ugandában a helyzet kezd akuttá válni a nagy embertömeg miatt. Obasanjo ENSZ-megbízott ismét találkozni fog Nkunda tábornokkal, azonban a béketárgyalások esélye a felek követelései miatt egyre kisebb.
A Közép-Afrikai Köztársaságban közben csendben két csata is volt múlt héten kormányerők és lázadók között, a helyzet folyamatosan romlik. A hírek szerint több város lakossága is elmenekült a várható erőszakhullám elől.