Kenya az AU katonai beavatkozását sürgeti a válságban lévő Zimbabwéban: a miniszterelnök szerint ha ez nem megy, ENSZ-erőknek kell rendet tenni az országban. A Mugabe-kormány közben azzal vádolja Nagy-Britanniát, hogy a kolera-járvány ürügyén meg szeretné szállni az országot.
A szomáliai Mogadishuban két katona meghalt, egy megsebesült egy tűzharcban ami állítólag akkor tört ki, amikor az azóta elhunyt katonák megerőszakoltak egy asszonyt, és katonák egy másik csoportja a nő segítségére sietett. Az Al-Shabaab közben kinevezte saját funkcionáriusait a nemrég elfoglalt Lower Shabelle régióban, aminek központja Merka kikötője.
Érik a krízis Szudánban, Dél-Kordofán tartományban, ahová a napokban a kormány 6 zászlóaljnyi katonát küldött - elvileg - a darfúri JEM lázadó szervezet terjeszkedésének megakadályozására. A gond csak az, hogy ezt Dél-Szudán autonóm kormányzata nem nézi jó szemmel, mert ellentétes a békeszerződéssel. az északiak gyorsan kijelentették: nem a déli hadsereg (SPLA) a célpont, hanem a Csád által szponzorált lázadók. Dél-Kordofán stratégiailag azért fontos, mert ide koncentrálódik az ország olajkincsének egy jelentős része.
A kongói kormányzat a holnapra tervezett, Nkunda tábornokkal folytatott béketárgyalásokra 20 másik fegyveres szervezet vezetőit is meghívta: ha a konferencia sikeres lesz, sokat tehet az ország stabilitásáért. Túlzott optimizmus azonban nem indokolt, mivel nem ez az első próbálkozás a krízishelyzet feloldására, Nkunda pedig nem egy megegyezést rúgott már fel a múltban.
És végül egy jó hír demokratikus folyamatokról: Ghánában, Afrika demokratikus mintaországában választásokat tartottak, és eddig úgy néz ki, kisebb problémáktól eltekintve sikerült tisztán lefolytatni a dolgot, ami mindenképpen örömteli.