Tegnap beszámoltam róla, hogy meghalt Guinea(-Conakry) elnöke, Lansana Conté. Azóta lázadó katonák puccsot kíséreltek meg és átvették az irányítást az állami rádió felett. A lázadókat képviselő Camara kapitány bejelentette a kormányzat feloszlatását és a katonai hatalomátvételt. A miniszterelnök azonban kijelentette: a helyén van, a kormányzattal együtt, a hadsereg parancsnoka pedig arról beszélt, a puccsot csak a katonák elszórt csoportjai támogatják. Valószínűleg órákon belül kiderül, mi lesz Guinea-Conakry sorsa - Conté 24 évig volt elnök a saját erőszakos hatalomátvétele után. Aki kiváncsi Guinea politikai történetére, az itt informálódhat.
A szomáliai Mogadishu változatlanul nem a világ egyik legbiztonságosabb helye: a napi rendszerességű összecsapásokban ezúttal heten haltak meg. Jó hír a kormányzat számára, hogy a kivonuló etióp hadsereget közvetlenül válthatják le a nigériai békefenntartók - sokan attól tartottak, az etiópok kivonulásával végleg összeomolhat a kormányzat. Persze ebben a sztoriban még nagyon sok a ha, ha kivonul Etiópia, ha megérkezik Nigéria, ha ez bármit is számít. Per pillanat 3200 AU-békefenntartó és kb. 3000 etióp katona tartja a víz felett a Baidoába és Mogadishuba visszaszorult ideiglenes kormányt.
Nigéria új minisztert nevezett ki, akinek feladata az erőszakhullámmal küzdő Niger-delta rendberakása. Ufot Ekaetta elvileg 360 millió dollár kerettel rendelkezhet majd.
Kongóban a harcok kiújulásától félnek a békefenntartók, legalábbis erre utaló jeleket vélnek felfedezni. A CNDP fegyveres csoport vezetője, Nkunda tábornok azonban tagadta, hogy efféle szándékai lennének.