Lelőtték a World Food Program (az ENSZ világétkeztetési szervezete) egyik vezető alkalmazottját a szomáliai Mogadishuban. A férfi nem véletlen áldozat volt, a jelek szerint célzottan vadásztak rá. A WFP az ország egyes helyein többször felfüggesztette a ténykedését a munkatársait ért -többször halálos- attrocitások miatt, ami emberek ezreinek jelentette a napi kenyér kiesését. A gyilkosságok oka az lehet, hogy az iszlamista ellenállók így próbálják fékezni az országban lassacskán beinduló újjáépülési folyamatokat, távoltartva a nyugati segélyeket. Reméljük nem fog sikerülni nekik.
Bajban lehet a madagaszkári átmeneti államfő. A katonaság által segített puccsal hatalomra kerülő Andry Rajoelina első lépése az volt, hogy feloszlatta a parlamentet és a kormányt, azokat a két éven belülre igért választásokig ideiglenes szervezetekkel helyettesítve. Az EU, az AU, az ENSZ, az USA és a regionálisan fontos SADC (Dél-Afrikai Fejlesztési Közösség) is elítélte a hatalomátvételt, puccsnak nevezve azt, és máris elkezdődött a segélyek befagyasztása: Norvégia évi 14 millió dolláros támogatása leáll. A külföldi pénzek nélkül Rajoelina bajban lehet: az ország ugyanis hatalmas szegénységgel küzd, és az új államfő az ez elleni harc szlogenjével hívta az utcákra a tüntetőket. Pénz nélkül pedig nehéz lesz onnan hazaküldeni őket.
Zimbabwe pénzügyi reformot jelentett be, valamit 5 milliárd dolláros támogatásért és a nemzetközi szankciók feloldásáért folyamodott. Az USA azonban jelezte: bár az egységkormány jó jel, nem kaptak még elég bizonyítékot arra, hogy a korlátozások eltörlését komolyan megfontolják. Úgy tűnik, a gazdasági összeomlással és hiperinflációval küszködő ország még egy darabig magára marad, de talán már kicsit jobb az útirány mint eddig.