Szabadult az öt napja szomáliai kalózok fogságában lévő amerikai hajóskapitány, Richard Phillips, miután a dráma utolsó felvonásaként amerikai mesterlövészek lelőtték az őt fogva tartó három fegyverest (a negyedik már a nap folyamán megadta magát). A lövések azután dördültek el, hogy az egyik kalóz egy kalasnyikovot fogott Phillipsre, a USS Bainbridge romboló parancsnoka pedig beavatkozásra szánta el magát. A tűzharcban Phillipsnek nem esett baja, most a USS Boxer fedélzetén van. A kalózok bosszút esküdtek, azzal fenyegetve, hogy minden ország hajósaival úgy fognak bánni, ahogy azon ország haditengerészete velük. Meglepő módon a velük eddig ellenséges iszlamisták is a kalózok pártjára keltek: az Al-Shabaab és a Hizbul Islam egy-egy prominens vezetője (Abu Mansur és Hasan Turki) a szomáliai vizek védelmezőinek nevezte őket, és Ahmed sejk elnököt kritizálta amiért együttműködik a külfölddel.
Legalább 20 ember halt meg és több tucat sérült meg, amikor Közép-Afrikában farmerek és kereskedők csaptak össze a főváros, Bangui közelében. Az ok az a mintegy 170 szarvasmarha, amit a farmerektől 10 nappal ezelőtt loptak el, most pedig újra próbálták értékesíteni azokat egy vásárban. A farmerek már április 5-én megpróbálták visszaszerezni jószágaikat, akkor 3 bandita és egy állattenyésztő halt meg. A leírások szerint különösen brutális harc eredményéről nem szólnak a hírek.
A Zoe's Ark (Zoé Bárkája) szervezet munkatársainak ismételt bíróság elé citálását követeli az a csoport, aki Szudánban két segélymunkást rabolt el a héten, ellenkező esetben a halálukkal fenyegetve. Mint ismeretes, a Zoe's Ark aktivistáit embercsempészet miatt 8 év kényszermunkára ítélte egy csádi bíróság, ezt azonban stratégiai okokból Idris Déby elnök végül eltörölte (a francia hadsereg segítette őt lázadók egy támadásának visszaverésében, a segélymunkások pedig franciák). A szudáni fogságban lévő két segélymunkás egyébként saját bevallásuk szerint egyenlőre jól van.