Folytatódik sőt egyre inkább Rivers államra is átterjed az újabban Niger-delta Háborúnak nevezett konfliktus Nigéria déli részén. A MEND lázadók Delta államban felrobbantották a Chevron olajtársaság egyik vezetékét, ezzel 100 ezer barrellel csökkentve a napi kitermelést. A lázadók hátországát adó, csak vízen át megközelíthető Gbaramatu királyság teljes blokád alatt van, a katonaság pedig folytatja a környék átfésülését, aminek eredményeként most újabb 3 túsz szabadult. Abbamaradtak viszont a légitámadások, amik napok óta sújtották a környéket. A kormányzat jelezte: korábbi amnesztia-ajánlata még érvényes azokra, akik leteszik a fegyvert.
10-re emelkedett a tegnapi szomáliai öngyilkos merénylet áldozatainak száma, nagy részük katona. A hírek szerint a merénylő fehér bőrű, külföldi önkéntes volt, a radikális iszlamistákat támogató harcosok egyike. A támadásért az Al-Shabaab vállalta magára a felelősséget, bár szerintük a merénylő egy fiatal szomáli férfi volt. A kormányzat a rosszabbodó biztonsági helyzet miatt külföldi segítséget kért az ország stabilitásának megtartásában, és cserébe belement az ország összes nem általa irányított kikötőjének és repterének lezárásába, amit a napokban a kelet-afrikai IGAD (InterGovernmental Authority on Development) javasolt. Erre a fegyverek és zsoldosok beáramlásának megakadályozása miatt lenne szükség, bár az intézkedések effektivitása kérdéses.
A tegnapi híradásokkal ellentétben a darfúri JEM lázadók mégsem foglalták el Umm Beru városkát, bár átmenetileg hatalmukba kerültek annak részei. A szudáni katonaság elleni intenzív harcban ellenfelük szerint 43 embert és 54 sebesültet vesztettek, míg a kormányerők 20 halottat és 31 sérültet jegyeztek. Közben a légierő változatlanul bombázza a lázadók állásait a város körül - a JEM állítása szerint pont ezért vonult vissza, hogy a bombázások ne okozhassanak civil áldozatokat. Az ENSZ békefenntartók 50 civil sérültről tudnak, több százan pedig elmenekültek a környékről.