Nigériában 60 napos amnesztiaprogram kezdődhet a Delta-vidék gerillái számára. A kormány a becslések szerint 20.000 fő (!) részvételére számít, Yar'Adua elnök pedig a teljes krízis fél éven belüli megoldását ígérte. Az már most látszik, hogy nem mindenki lesz hajlandó az amnesztia elfogadására, Alhaji Dokubo-Asari és "Boyloaf" lázadóvezérek például már most elutasították azt. A legnagyobb lázadó szervezet, a MEND amnesztia helyett pénzügyi föderalizmusban látná a megoldást. A csoport újabb támadással vetette magát észre, ezúttal a Shell egyik vezetékét robbantották fel a Bonny terminál környékén, Rivers államban.
Gondot okoz a Mai-Mai néven ismert önvédelmi milíciák egyik csoportjának a hadseregbe való integrációja Kongó keleti Kivu tartományában. Az APCLS csoport tagjai rangokon és fizetéseken vesztek össze a hadsereggel, és az elmúlt napokban többször is összecsaptak azzal. A térségben állomásozó békefenntartók (MONUC) attól tartanak, hogy a fegyveresek esetleg azokhoz a hutu FDLR lázadókhoz csatlakozhatnak, akiket hónapok óta nem sikerül megrendszabályozni. Per pillanat a csaták a katonák és a Mai-Mai milíciák között az ENSZ közvetítési szándéka ellenére folyamatosak.
Nigériai útja után most Namíbiában tárgyalt Dmitri Medvedev orosz elnök. A tárgyalásokon elvileg az ország uránkészletéről is szó esett, ennél fontosabb lehet azonban a szimbolikus érték: az oroszok hosszú csend után újra megjelentek Afrikában, és megkezdték a szövetségeik építését.